Uf, tak jsem konečně dopsala diplomku a abych se spravila před státnicema, tak jsem vyrazila za kamarádkou do Berlína. Vzhedem k tomu, že ona byla přes den v Českém centru, tak já měla celé dny na projížďky na kole (za ty čtyři dny jsem si dokonce opálila i svoji bílou kůži). Mimochodem budova Tschechisches Zentrum…Continue Reading “Berlín na kole: James Turrell na hřbitově, Filipíny a zmrzka (a Sladoled jako bonus)”

Postojna – Predjama – Cerknica (jeskyně – hrad – jezero) a hlavně to nejdomáčtější jídlo ever. Prostě jídlo s příběhem, běhajícíma koníkama a kravičkama za oknem a strašně milou tetkou. Maxi kýč a stereotyp. Jenomže opravdickej. (Slovu autentickej se radši vyhýbám, páč je to pak prý vlastně tak trochu fake). Takže nejdřív příběh, že jo…Continue Reading “Slovinsko Inlander tip: Kmetija Levar aneb mastné nebíčko na zemi”

V Lublani najít nějakou pořádnou čtyřku dá práci…Překypuje to tu hipsterskejma podnikama jako je například Pritličje, který je teda samozřejmě nejlepší, že jo….to bych tu teď neseděla a nepsala tohle, hmm. Přes den kavárnička, v podvečer místo pro přednášky a v některý noci se tu rozjede i celkem fajn komorní pártoška. Pivečko je epesní –…Continue Reading “Ljubljana: Čtyřka? možná omylem…”

V nasem konquistadorskem hostelu s prichuti barokniho kostela (a i s tou samou vuni lehce se misici s odorem nasi toalety) nas po ranu nemile prekvapili. Sice je streda, ale nepracuje se. Tedy alespon se neserviruje snidane. Vydame se tedy na snidani do maleho bistra pres ulici natriskaneho mistnimi, volime to, co vsichni ostatni –…Continue Reading “Día 8|Lima|Miraflores|Barranco alias co jsem objevila v draftech a nikdy nedopíšu”

Ranni leo, smer Ostrava, pouze noviny, zadny kafe, nic. Aspon, ze koference na tema Socialni regenerace brownfieldu ma epesni catering a uprostred niceho nas ceka svaca. Tmava bageta s mrkvovym salatem, sunkou a atd, kolace, cokoladovy penize, tatranka a magnesia.. No, tady dost zklamani, kde je obligatni piticko?! Kosa. Zborena chemicka, zasypana skladka, snad asanace…Continue Reading “Hnedy pole – Ostrava !!!”

Po jednodenni aklimatizaci v tritisicovce jdem do k jezeru v sestitisicich. Note: Po trech tisicich trva aklimatizace kazdy tisicovky tejden. P.S.: Ja nebyla ani na Snezce. Prej “No hay problema” (s vejskovou nemoci) – asi narodni heslo Peru, protoze vsechno tu maj v maliku, jak jinak a jina odpoved neexistuje. Prej lehkej trekking. Prej s…Continue Reading “Día 10|6112 m|Laguna 69|Kyslik zustal dole”