Ljubljana: Čtyřka? možná omylem…

Categories Cestovpisky & Jídlotipy, Slovinsko

V Lublani najít nějakou pořádnou čtyřku dá práci…Překypuje to tu hipsterskejma podnikama jako je například Pritličje, který je teda samozřejmě nejlepší, že jo….to bych tu teď neseděla a nepsala tohle, hmm.

Přes den kavárnička,

1

v podvečer místo pro přednášky a v některý noci se tu rozjede i celkem fajn komorní pártoška.

2

Pivečko je epesní – točená slovinská IPA Human Fish (0,5l za 3,3 éčka). Kdo by nevěděl, co je human fish IRL, tak je to místní jeskynní endemit, taková roztomilá průhledná ještěrka se zarostlejma očičkama. Jinak v sortimentu najdete ve Slovisku oblíbeného Bernarda a Staráč. Proč probůh?! A když máte hlad, maj sendviče, kolem tří éček za ně zaplatíte, ale jsou docela nic moc, tak se najezte někde jinde…Zvlášť ten s pršutem nemá žádnou chuť a odře Vám jenom patro :///

http://io9.com/5592136/tiny-human-fish-can-live-for-a-century

Zároveň je to fajn místo, jestli hledáte něco hodně LGBT friendly v centru. Dokonce tu maj záchody pro tři gendery.

IMG_1322

A teď už pomalu k tý čtyřce.

Najdete jí hnedka vedle Rogu, sociálního centra, kde se děje spousta věcí, stačí sledovat jejich slovinskou stránku (http://tovarna.org/node/30) či fejsíček, ku příkladu každej čvtrtek tu je od sedmi veganská večeře – kdo chce tak navaří, zbytek pak přihodí do kloboučku 2 éčka a pekelně dobře se nají :). Lahváček je asi za 1,50, nepletu-li se.

11116145_10206692833190422_1523692759_n

Šla jsem právě na véču, když jsem spatřila tenhle prostor – malej, oprejskanej a plnejch dědků. To se musí zkusit, že ano! Hnedka, jak jsem se pořádně nadlábla, tak jsem tam upalovala…

První, co nás přivítalo byl neuvěřitelnej pach chcanek, chlastu a bůhví čeho ještě. Trochu k zeblití, ale dáme to.

IMG_1122

Dvě točený, prosíme! Ale ejhle, z pípy dneska nic neteče (častý místní jev – i přestože máme dvě pípy, ani na jedný neni nic naraženýho a dejte si toho lahváče, laskavě!). Usadíme se na barové židličky, smrad je tak intenzivní, že ani po pěti minutách si na něj nezvykáme. Osazenstvo je se skládá asi tak z pěti/šesti dědků, pravděpodobně bezdomovců (půlka z nich tu samozřejmě spí) a paní výčepní.

IMG_1117

V jednu chvíli sem vejde mladý a velmi upravený muž…wtf?! Co ten tu chce? Ále jenom zneužít zadní stěnu. Zde se nachází epesní výstavka cigaret. Kupuje si gauloasky a odchází nazpět do svého meďoura a s ním zhasíná i jeho záře velmi bílého obleku. Další pivečko už nedáváme, smrad nás stále dostává plus už se blíží zavíračka, ta je kolem desáté jako v každé správné čtyřce. Ale tohle je spíš pětka než čtyřka, shodujeme se nakonec…Takže, kdo tady najde nějakou čtyřku má u mně zlatýho bludišťáka (anebo pivo)!

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Bar Trenutek, Trubarjeva cesta 78, Ljubljana


 

Pritličje, Mestni trg 2, Ljubljana

Napsat komentář